5'NIZZA na dwóch koncertach w Polsce!

W listopadzie legendarna ukraińska 5’nizza pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. 19 listopada zespół wystąpi w Toruniu w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, a 21 listopada w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur.

L1450952.jpg

5'nizza to jeden z największych fenomenów muzycznych współczesnej Ukrainy. Grupę tworzy Siergiej Babkin i Andriej "San" Zaporożec. Wolność artystyczna, eklektyzm i oryginalne teksty są elementami składającymi się na muzykę 5'nizzy. Łączą różne style muzyczne od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk - rock. Swoją muzykę wykonują w języku rosyjskim oraz ukraińskim. Nazwa zespołu w obu tych językach znaczy piątek – piatnica (пятницa).

Grupa powstała w Charkowie w 2000 r. Muzycy przerwali współpracę w 2007 - ich pożegnalne koncerty odbyły się wtedy w wypełnionej po brzegi warszawskiej Stodole i krakowskim klubie Studio. Babkin realizował następnie solowe projekty, a Zaporożec tworzył w swoim nowym projekcie muzycznym SunSay. 4 marca 2015 grupa reaktywowała się. W opinii krytyków i publiczności ich twórczość zajmuje wysokie miejsce wśród takich sław gatunku jak Bob Marley (ich cover piosenki "Jammin’" uważany jest przez wielu za najlepszy cover piosenki Boba Marleya) czy Manu Chao. Na szczyt wspięli się bez większego wysiłku. By osiągnąć sukces nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Zdobyli uznanie fanów dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych fanów, wypełniając największe kluby w całej Europie. 

19.11.2016 Toruń - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-zespolu-5-nizza-27183?id=135935

 

21.11.2016 Lublin - Centrum Spotkania Kultur

Bilety: http://www.eventim.pl/5nizza-bilety-lublin.html

Wstecz   Drukuj